Γενικοί Κανόνες Διακοπών

Ωραία !!! σε λίγες μέρες τα σχολεία θα κλείσουν.
Μερικοί ψάχνετε από τώρα τους φορτιστές και άλλοι παλεύετε ακόμα να πείσετε τον Άγιο Βασίλη να περάσει από εκεί που πουλάνε υπολογιστές και τάμπλετ.

Σκεφτείτε ότι οι ημέρες των Χριστουγεννιάτικων διακοπών φέρνουν μια οικογενειακή χαρά την οποία πρέπει να μοιραζόμαστε με τα αγαπημένα μας πρόσωπα και όχι με τους άψυχους ήρωες ηλεκτρονικών παιχνιδιών..

Το πραγματικό παιχνίδι είναι αυτό που προσφέρει πολλά συναισθήματα και μας μαθαίνει να τα διαχειριζόμαστε με το σωστό τρόπο.
Για παράδειγμα, με το τάμπλετ δεν θα μάθουμε ποτέ να χάνουμε και να αποδεχόμαστε αυτό το συναίσθημα, αφού σε αυτό  δεν χάνεις ποτέ !!!
Πάντα το παιχνίδι ξεκινά από την αρχή ή από εκεί που έμεινε... αυτό όμως δεν συμβαίνει στην πραγματική ζωή.

Ακόμα όμως και το συναίσθημα της νίκης δεν μπορούμε να το μοιραστούμε ή να το χαρούμε με τους φίλους μας αφού παίζουμε μόνοι μας.

Το πιο σωστό είναι να παίζουμε για λίγο και να εμπιστευόμαστε τους γονείς μας όταν μας λένε να σταματήσουμε.

Έτσι όλα τα προβλήματα λύνονται και οι διακοπές μας θα είναι οι καλύτερες από ποτέ.

video games 1

video games 2

video games 3

1 - Γνωρίζω και χειρίζομαι τον υπολογιστή

Γνωριμία με τους Υπολογιστές και το χειρισμό τους.

γνωρίζω τον υπολογιστή    computer parts     mouse cat     drag and drop     copy paste words     copy paste

the keyboard

2 - Ζωγραφική και Πληκτρολόγηση

Ζωγραφική